Chrystelle Eriksberger: "Jag shoppar sällan efter trender"

Publicerad den 13 oktober 2016 av Metro Mode

Chrystelle Eriksberger
Chrystelle Eriksberger är en av våra nykomlingar på modesidan. Hon kommer senast från sajten Rodeo och är nu en del av Metro Mode-gänget.
Chrystelle är en jäkel på styling och får alltid till det där lilla extra i sina outfits. Hon älskar att fynda i second hand-butiker vilket är ett smart knep för att skapa sin egen inviduella stil.
– Den här kjolen är en stor favorit just nu. Jag fyndade den på Myrornas förra veckan för 80 kr och den är perfekt nu på hösten till stickad tröja, munkjacka eller en fin oversizeskjorta.

Chrystelle Eriksberger
– Jag har även utnämnt mig själv till mästare på att återanvända kläder från tidigare säsonger. Jag shoppar sällan efter trender och försöker istället att hitta nya sätt att använda gamla plagg på.
Foto: Sara Che
 
Klicka här (länk) för att läsa hela inlägget och se fler bilder på Chrystelles fina höstlook.

Mer från Metro Mode

  1. UNIQLO x Cecilie Bahnsen 2026 – romantiken möter vardagsstil i sommarens mest efterlängtade samarbete

  2. Butter yellow fortsätter dominera sommaren 2026 - därför älskar modevärlden den mjuka lyxfärgen

  3. H&M:s nya kollektion ser ut som direkt från den italienska lyxmodevärlden

  4. Adidas återlanserar ikoniska Sverige-tröjan från VM 94 – lagom till sommarens fotbollsfeber

  5. Snygga linneplagg från kedjorna - som ger dig en sofistikerad stil

  6. 7 shortstrender som alla modepersoner kommer bära sommaren 2026

  7. “Pop of red” är stylingtrenden som tog över 2024 – och vi är fortfarande besatta