Skims lanserar sina "mest chockerande trosor någonsin"
Internet är i uppror efter underklädesmärket Skims senaste produktsläpp. “Detta är definitivt det värsta jag någonsin sett”, skriver en person på Instagram.

Det var under onsdagen som Kim Kardashians klädmärke Skims lanserade sin nya produkt: en stringtrosa med konstgjort könshår.
“Det värsta jag sett”
Det låter som ett aprilskämt, men Skims nya Faux Hair Micro String Thong är en verklig produkt. Trosorna kommer i tolv olika nyanser (från “Clay Blonde” till “Cocoa Black”) och har en prislapp på 438 kronor.
Hela lagret sålde slut samma dag som trosorna lanserades, något som många ställer sig frågande till på Instagram:
“Jag trodde det var ett skämt men jag kollade precis och det är på riktigt och de säljer snabbt. Vad i helvete”, skriver en person i kommentarsfältet till ett av Skims inlägg.
“Detta är definitivt det värsta jag någonsin sett”, skriver en annan.
“Kim, vi befinner oss i en recession”, lyder en tredje kommentar.
Detta är inte första gången som Skims släpper en uppmärksammad produkt. De har tidigare sålt underkläder prydda av Swarovski-kristaller, en BH med inbyggda bröstvårtor och ett kompressionsband för ansiktet.