VICTORIA BECKHAM LANSERAR GLASÖGONLINJE

Publicerad den 7 augusti 2012 av Metro Mode

Victoria Beckham kan nu lägga till glasögondesigner till sin portfolio. Som vi känner till sedan tidigare lanserade hon en solglasögokollektion för två år sedan, och säger att en glasögonkollektion var nästa självklara sak att göra.

Glasögonen kommer komma i allt från fina och feminima modeller till mer rektangulära former och skarpa, markerade linjer. Vissa kommer även i unisex, och enligt Victoria använder redan maken David Beckham glasögonen.

De kommer att finnas i tre färger, och färgpaletten kommer att ligga i svart, turkost, gult, skogsgrönt och topaz. De är handgjorda i Italien, och priserna kommer att ligga runt 410 dollar.  De når återförsäljarna i januari/februari år 2013 och man kommer att hitta dem på Bergdorf Goodman & Neimann Marcus i Usa, och på Harrods i London.

Av. Joanna Fingal

 

 

Mer från Metro Mode

  1. Så stylar du fotbollströjan i sommar – 4 enkla looks inför VM

  2. Sommarens hetaste sandaltrender 2026 - 8 modeller modevärlden älskar just nu

  3. Kilklacken gör comeback i sommar

  4. Glöm sandalerna - här är sommarens snyggaste stängda skor

  5. Espadrillos - sommarens stilsäkra favorit

  6. Randiga skjortan – så stylar du den tidlösa klassikern för jobb och vardag

  7. 50 midsommarklänningar vi drömmer om just nu – från romantiska blommor till trendiga pasteller