Är en A Star Is Born-konsert på G? Bradley Cooper hintar om planerna!

Publicerad den 29 april 2019 av Metro Mode

Lystring alla A Star Is Born-fans! Hur taggade är ni på en konsert med Lady Gaga och Bradley Cooper i spetsen? Ja tack, säger Bradley Cooper i alla fall. 

Foto: TT 

Ingen kan väl ha missat Lady Gagas och Bradley Coopers rysningsframkallande framförande av låten Shallow under Oscarsgalan tidigare i år. Trots att de genomfört flera liknande Shallow finns det inga planer på en A Star Is Born-turné. Om vi ska se till vad Bradley Cooper berättade i The Ellen Show finns det däremot planer på en exklusiv A Star Is Born-konsert.

– Det vore så coolt att läsa manuset live på scen och sjunga låtarna i ordning, sa han till programledaren Ellen DeGeneres.

Alla A Star Is Born-fans får hålla tummarna för att Lady Gaga är med på detta så att konserten blir till verklighet!

Se hela klippet med Bradley Cooper från The Ellen Show här: 

Källa: Femina 

Mer från Metro Mode

  1. Fansens besvikelse: Robyn ställer in konserter

  2. Sofia Ståhl och Tareq Taylor ryter ifrån – efter omtalade bröllopet

  3. Ny undersökning: Män orsakar flest olyckor – men kvinnor känner sig mest osäkra bakom ratten

  4. Därför väljer svenskarna Europa i sommar – det här är viktigast när vi bokar resan

  5. Stalker försökte bryta sig in i Sabrina Carpenters hem

  6. "Toy Story 5": Taylor Swift släpper ny låt till filmen

  7. Britney Spears visar upp nya looken – efterlängtat samarbete med stjärnfrisören Chris Appleton