Beyoncé som Nala i Lejonkungen?

Publicerad den 2 augusti 2017 av Metro Mode

Vår bidrottning kan bli lejondrottning, men nu verkar det som att vi har ännu mer Beyoncé att vänta än vad det tidigare ryktats om.

Foto IBL / Supplied by WENN.com

Tidigare i vår ryktades det om att Beyoncé skulle ge rösten åt Nala i nyfilmatiseringen av Disneys Lejonkungen. Enligt nya rapporter kan Beyoncés medverkan vara större än så. På Twitter presenterade BeyHive-fankontot exklusiva nyheter om att Beyoncé inte bara är i slutdiskussionerna om att spela Nala, utan också att hon kommer att sjunga in hela det afrikansk-inspirerade soundtracket till filmen. (Hur coolt vore inte det?)

Enligt BeyHive ska Beyoncé nu vara i färd med att skriva under kontraktet på 25 miljoner dollar. Ljudspåret kommer att innehålla både nya låtar och Lejonkungen-klassiker.

Källa Harper’s Bazaar

Mer från Metro Mode

  1. Ariana Grande rasar mot Donald Trump: "Avskyvärt"

  2. Taylor Swift har valts in i Hall of Fame – yngsta kvinnan hittills

  3. Sommarpratare 2026 - Här är hela listan för Sommar i P1

  4. När är midsommar 2026?

  5. Tipspromenad till midsommar: 10 frågor för vuxna

  6. Tipspromenad till midsommar: 10 frågor för barn

  7. Joachim Posener träder fram i nya Netflix-satsningen om Trustorhärvan