Bianca Ingrosso: "Män låtsas att de inte vet vem jag är"

Publicerad den 10 augusti 2023 av Metro Mode

I Podcasten Högt i tak berättar Bianca Ingrosso vad hon söker efter hos en potentiell partner – och vad hon betraktar som röda flaggor.

Foto: Instagram @biancaingrosso

Det var när Bianca Ingrosso gästade podcasten Högt i tak med Sanna Guidetti och Rosanna Charles som tv-personligheten berättade att hon är redo för en ny relation.

“Vill ha någon som utmanar sig själv”

Ingrosso och hennes pojkvän sedan flera år tillbaka, Phillipe Cohen, gick som bekant skilda vägar förra sommaren. Av allt att döma har Cohen nu gått vidare med nya kärleken Rebecca Lindbergh Thor.

Visa detta inlägg på Instagram

Ett inlägg delat av Metro Mode (@metromode.se)

Ingrosso, däremot, tycks fortfarande vara singel. I Högt i tak berättar Caia-grundaren vad hon söker efter hos en man:

“Jag vill ha någon som älskar att utmana sig själv. Jag behöver någon som har en enorm drivkraft, och drivs av sin egen drivkraft”, säger hon.

Ingrosso nämner även att hon letar efter någon som “följer sin egen magkänsla och är väldigt lyhörd”.

Något som däremot går bort är killar som skryter – eller tar till ett annat “knep” som Ingrosso upplevt flera gånger:

“Jag får ju ofta män som kommer fram och låtsas att de inte vet vem jag är”, berättar hon. “Och många vill hävda sig med bra saker de har gjort och jag är ganska oimponerad av praktiska saker. Jag vill veta vem du är och vad du har uppnått eller genomlidit för att komma hit.”

Mer från Metro Mode

  1. Nicole Falciani är singel: "Känner mig dum"

  2. Rosanna Charles och Sonja Livbom har gått skilda vägar

  3. Fotbollströjor rusar på Tradera inför VM 2026 – svenska landslagströjor ökar med 414 procent

  4. Efter falukorvsskandalen – hälften av Vaggeryds charks produkter underkända i blixtkontroll

  5. Ryan Gosling gick upp 27 kilo för rollen – fick sparken innan inspelningen

  6. ”Masked Singer”-vinnaren lurade hela panelen – gömde sig bakom kvinnlig röst

  7. Här är sommarens mest efterlängtade konserter och festivaler