Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av metromode.se. Genom att använda metromode.se godkänner du detta.

Läs merJag förstår!

Gilla oss på Facebook

Nöje

BILDBONANZA från Coachella – lekfulla outfits bland kändiseliten

Musikfestivalen Coachella pågår för fullt och i vanlig ordning inspireras vi till max av kändisarnas outfits. Instagram har fyllts av sprudlande och festliga bilder som kan få vem som helst att bli orimligt taggad på sommaren!

Foto: Instagram/@alessandraambrosio, angelicablick

Coachella är en kändistät musikfestival där gästerna bär galet snygga och somriga outfits och bjuder på maxat partyhumör. Vi har spanat in några av kändisarnas Instagram-bilder och vad vi kan se är att stämningen verkar ha varit på topp! Det blommiga mönstret, magtröjor och denim dominerade på festivalen och efter en titt på bilderna nedan känner man sig riktigt taggad på sommaren. Vem tycker du bar snyggast outfit?

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Best part about Coachella: meeting your friends from all over the world again 💘

Ett inlägg delat av Angelica Blick (@angelicablick)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

🦋✨💫🎡

Ett inlägg delat av Kylie (@kyliejenner)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

💕🥰🦋💫⭐️✨🤪

Ett inlägg delat av Kylie (@kyliejenner)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Coachellaaaaa … 🌈✨🎡🎉 Gal Goddesses takeover ☽❍☾ #coachella2019 📸 @ingefonteyne

Ett inlägg delat av Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Day 1. Letsss goooo!!! @shaninamshaik (we didn’t plan these looks) 😂 👯

Ett inlägg delat av Jasmine Tookes (@jastookes)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Day 3 ✌🏾

Ett inlägg delat av Jasmine Tookes (@jastookes)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

back! 🌞🌵🌅 day one

Ett inlägg delat av Gigi Hadid (@gigihadid)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Coachellaaaaa 🌈 Resurrecting my 90’s self except this is a much nicer version c/o Mrs Prada (sorry Contempo Casuals)🌴🦄🌻 @miumiu

Ett inlägg delat av Kate Bosworth (@katebosworth)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Feeling the look yesterday

Ett inlägg delat av Emily Ratajkowski (@emrata)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

🤗 loving these braids done by @braidedbytee @hairareus

Ett inlägg delat av HEIR JORDYN (@jordynwoods)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Last dayyyyy 😭😭😭

Ett inlägg delat av Vanessa Hudgens (@vanessahudgens)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Ett inlägg delat av Ashlee Simpson Ross (@ashleesimpsonross)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

That’s a vibe, It’s a vibe 🎶🎡🍭

Ett inlägg delat av ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Until next time #ZOEasis #coachella 👗 @shoprachelzoe Linna floral sequin caftan ..link in bio. XoRZ

Ett inlägg delat av Rachel Zoe (@rachelzoe)

 

metro mode weekly

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!