Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av metromode.se. Genom att använda metromode.se godkänner du detta.

Läs merJag förstår!

Gilla oss på Facebook

Nöje

Coola outfits från Coachella 2018 – här är 17 kändisar som tog ut svängarna

Kändistäta musikfestivalen Coachella är en plats där det flödar av galna, coola och lekfulla outfits. Låt dig inspireras av kändisarnas stilar inför sommaren!

coacella-outfitsFoto: Instagram/@alessandraambrosio, kenzas

Hollywood-stjärnorna tar alltid ut svängarna vad gäller outfits under Coachella och vi älskar det! Svenska influencern Angelica Blick körde på balla kängor och en svart body matchandes till en röd volangkjol – riktigt tufft! Kylie Jenner ändrade håret med en rosa peruk och bar en lack-outift i beige medan Cristina Milian hade på sig en leopardfärgad volangblus. Så många coola outfits som vi gärna inspireras av till varma sommardagar. Vad gäller smink verkar det vara glitter och strass-stenar i ansiktet som gäller i år igen – hur fint? Vill du klicka hem plagg som fångar festivalandan kan du inspireras av stilsäkra looks här.

Spana in kändisarnas Instagram-bilder från Coachella nedan – vi låter bilderna tala för sig själva!

 

Coachella day 2 attire 🌹#Coachella

Ett inlägg delat av Angelica Blick (@angelicablick)

when u finna run outta hangers.

Ett inlägg delat av badgalriri (@badgalriri)

Ett inlägg delat av Kylie (@kyliejenner)

My annual reminder to be Free & Live my best life. #coachella 🎡

Ett inlägg delat av Christina Milian (@christinamilian)

Ett inlägg delat av 🦋 (@bellahadid)

The stars align … ⭐️🌈⭐️🌈⭐️🌈⭐️

Ett inlägg delat av Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio)

She was the type of girl the moon chased & the stars wished for… 💫🌙

Ett inlägg delat av Paris Hilton (@parishilton)

That’s a wrap! ✌🏾 Coachella!

Ett inlägg delat av Jasmine Tookes (@jastookes)

Ett inlägg delat av Beyoncé (@beyonce)

When you find your throne 💋👑

Ett inlägg delat av Vanessa Hudgens (@vanessahudgens)

#yeezyseason7

Ett inlägg delat av Kourtney Kardashian (@kourtneykardash)

pre-cardi lunchin 🌭🍋🌵

Ett inlägg delat av Gigi Hadid (@gigihadid)

💗🦄✨☀️

Ett inlägg delat av Taylor Hill (@taylor_hill)

You own it, you better never let it go ! ❌🖤❌🖤 #Eminem #coachella2018

Ett inlägg delat av Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio)

Läs också: Fånga festivalandan med inspirerande outfits – så fixar du looken!

metro mode weekly

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!