Älskar du Gin & Tonic? Missa inte adventskalendern med 24 smakrika luckor

Publicerad den 1 november 2019 av Metro Mode

Vad sägs om att räkna ner till julafton med något gott i glaset? Även det här året presenterar The Pip Stop’s en uppfriskande nyhet – nämligen en adventskalender med 24 luckor gin och tonic.

 

Adventskalendern består av en stor flaska gin och olika smaksatta tonics bakom varje lucka. Bland smakerna hittar du allt ifrån mandarin, granatäpple och basilika till kanel, gurka och vattenmelon. Hur goda smaker? Det är The Pit Stop som har tagit fram den smarriga kalendern som blir din här.

Lagom till jul kommer du med denna adventskalender att vara en riktig gin-expert efter alla små shots (som du självklart inte behöver ta varje dag om du inte vill).

Gin-kalendern blir din för 75 Euro vilket motsvarar ca 750 kronor och går att klicka hem via webbshoppen.

Föredrar du bubblor före gin & tonic? Då hittar du en bubbel-kalendern här.

Foto: Unsplash & The Pit Stop

Mer från Metro Mode

  1. Olivia Rodrigo startar musikfestival

  2. Liam Paynes son Bear ärver nästan 300 miljoner kronor efter stjärnans död

  3. Amanda Romare om uppväxten, ångesten och känslan av att vara en bluff i Sommar i P1

  4. Pernilla Wahlgrens sommarplaner med Christian Bauer – tar med maken på turnén: ”Det blir mysigt”

  5. Så ser familjerna Wahlgren och Ingrossos släktträd ut 2026

  6. Sommarpratare 2026 - Här är hela listan för Sommar i P1

  7. Pernilla Wahlgren sjuk inför Allsång på Skansen-premiären: ”Jättenojig”