Glädjebesked! "The Simple Life" kommer tillbaka med Paris Hilton och Lindsay Lohan

Publicerad den 26 juni 2019 av Metro Mode

Twitterkontot @TheSimpleLife började under gårdagen att publicera nya tweets och fick fansen att jubla. Nu ryktas det om att det kommer en uppföljare av serien, där vi får följa Lindsay Lohan och Paris Hilton.

Foto: Instagram @lindsaylohan / TT

Minns ni den omåttligt populära reality-showen “The Simple Life” med Nicole Richie och Paris Hilton? Det var igår som Twitterkontot @TheSimpleLife helt plötsligt publicerade nya tweets. Det började med en bild på två gamla mobiltelefoner, sen två emojis, en blond tjej och en rödhårig tjej. Den tredje bilden var på Lindsay Lohan och Paris Hilton med texten “håll dina vänner nära, och dina fiender ännu närmare”, precis som texten från seriens introlåt.

Något som också väcker frågetecken och rykten, är att Twitterkontot endast följer tre andra konton, Paris Hilton, Lindsay Lohan och Netflix. De fans som har lyckats plussa ihop ledtrådarna jublar.

Nu kan vi kan läsa tweets som, “Jag kan ordagrant inte hantera det här jag behöver all FAKTA”, en tjej skrev det många andra känner, “OM DET HÄR ÄR SANT SÅ TAPPAR JAG DET”.

Kontot fylls av nya tweets för varje timme och förhoppningsvis kommer vi snart få veta mer! Vill du följa vad som händer borde du även följa #SimpleLife6.

 

 

Källa: Twitter, ELLE

Mer från Metro Mode

  1. Emil Hansius om psykiska ohälsan i Sommar i P1: ”Jag står fortfarande i kö”

  2. Amanda Jansson om prestationsångest i Sommar i P1: ”Jag tänkte att det måste betyda att jag är sämst”

  3. Gigi Hadid delar ovanliga bilder med Bradley Cooper – visar upp kärlekssemestern efter Taylor Swifts bröllop

  4. Kathy Griffin avslöjar sanningen om 22-årige "pojkvännen": "Ett socialt experiment"

  5. Kygo remixade Erling Haalands gamla raplåt – nu toppar den Spotify

  6. Carl Skau i Sommar i P1: ”300 miljoner människor lider av akut hunger”

  7. Erling Haaland uppmanar alla att googla hans namn – därför pratar hela internet om detaljen