Magnus Norman och Jessica Wahlgren har gift sig - spana in bilderna här!

Publicerad den 21 juni 2022 av Metro Mode

Under lördagen gifte sig fd. tennisproffset Magnus Norman, 45, med fästmön makeupartisten Jessica Wahlgren, 47. Festen hölls på vackra spahotellet Havsbaden i Grissleham.

Foto: Instagram @sofiawistam/@cbergfeldt

Bröllopet igår var minst sagt kändistätt med gäster som Kristin Kaspersen, Lena Philipsson, Charlotte Perrelli, Sofia Wistam, Anna Brolin, Carina Bergfeldt, Nanne Grönvall, Sara Sommerfeld, systrarna Lina och Hanna Hedlund samt bästa kompisen Pernilla Wahlgren.

Visa detta inlägg på Instagram

Ett inlägg delat av Lena Philipsson (@lenaphilipsson)

Efter vigseln i kyrkan dansade det nygifta paret ut till tonerna av This is it av Melba Moore. Därefter gjorde brudparet entré till bröllopsfesten i helikopter!

Foto: Instagram @linahedlund

Under kvällen underhöll både Lena Philipsson och Charlotte Perelli.

Foto: Instagram @cbergfeldt

Blev ett par sommaren 2020

Det var under sommaren 2020 som Jessica Wahlgren avslöjade på Instagram att hon funnit kärleken i Magnus Norman. På Jessicas födelsedag, 15 januari 2021 skrev Magnus ett inlägg med en kärleksförklaring.

”När vi började prata kändes allt så naturligt. Så där ärligt och okomplicerat ni vet. Som om vi känt varandra i ett annat liv eller nåt. Svårt att förklara. Tajmingen var egentligen inte den bästa för nån av oss, men vi kunde inte sluta hänga. Det är jag SÅ glad för”, skrev Magnus på den sociala plattformen och fortsatte:

”Du är omtänksam mot alla, rolig, djup, rak och ärlig, charmigt glömsk, snabbtänkt, har nära till skratt och du får alla runt dig att må bra. Tacksam för att du plötsligt dök upp i mitt liv och för att just jag får leva med dig”.

Jessica var tidigare gift med Linus Wahlgren och de har barnen Linn och Colin ihop. Magnus har tvillingarna Elin och Estelle med ex-sambon Linda Dagh.

Mer från Metro Mode

  1. Fansens besvikelse: Robyn ställer in konserter

  2. Sofia Ståhl och Tareq Taylor ryter ifrån – efter omtalade bröllopet

  3. Ny undersökning: Män orsakar flest olyckor – men kvinnor känner sig mest osäkra bakom ratten

  4. Därför väljer svenskarna Europa i sommar – det här är viktigast när vi bokar resan

  5. Stalker försökte bryta sig in i Sabrina Carpenters hem

  6. "Toy Story 5": Taylor Swift släpper ny låt till filmen

  7. Britney Spears visar upp nya looken – efterlängtat samarbete med stjärnfrisören Chris Appleton