Miranda Kerr: "Min mormor lärde mig att vi måste anstränga oss för männen"

Publicerad den 6 november 2018 av Metro Mode

I början av sommaren gifte sig supermodellen Miranda Kerr med Snapchat-grundaren Evan Spiegel. I en intervju med “The Edit” öppnar hon upp om ett relationsråd hon fått av sin mormor.

miranda-kerrFoto: Getty Images

Miranda Kerr är kanske mest känd som den sockersöta Victoria Secret-ängeln men hon är även en superentreprenör som driver sitt egna skönhetsmärke KORA Organics. Sedan några månader tillbaka är hon gift med Evan Spiegel och i en intervju öppnar hon upp om hur hon håller relationen vid liv. Enligt Harpers bazaar berättar Miranda att hon ser till att vara uppklädd när maken kommer hem från jobbet.

– Min mormor lärde mig att män är visuella och att man behöver anstränga sig lite. Så när Evan kommer hem, ser jag till att ha på mig en fin klänning samt ha tänt levande ljus. Sedan gör vi tid för att ha en mysig middag ihop”, ska Miranda Kerr ha sagt till The Edit enligt Harpers bazaar.

I intervjun ska hon ha påpekat att hennes feminina sida på hemmaplan är ett sätt att balansera jobblivet. Hon menar att det är en fin balans.

– På jobbet är jag snarare så här: “Vi måste göra det här!” och “Det här måste hända nu!”. Men hemma hoppar jag in i min feminina roll och låter Evan vara maskulin.

Källa: Harpers Bazaar

Mer från Metro Mode

  1. Gigi Hadid delar ovanliga bilder med Bradley Cooper – visar upp kärlekssemestern efter Taylor Swifts bröllop

  2. Kathy Griffin avslöjar sanningen om 22-årige "pojkvännen": "Ett socialt experiment"

  3. Kygo remixade Erling Haalands gamla raplåt – nu toppar den Spotify

  4. Erling Haaland uppmanar alla att googla hans namn – därför pratar hela internet om detaljen

  5. Rita Wilsons kärlekshyllning till Tom Hanks på 70-årsdagen: "Mitt livs kärlek"

  6. Svenskarnas värsta hotellsynder avslöjade – det här stör vi oss mest på

  7. Kathy Griffin, 65, visar upp nya pojkvännen – och åldersskillnaden får internet att reagera