Nicole Kidmans dotter dyker upp i ny reklamfilm – och vi smälter!

Publicerad den 6 augusti 2025 av Metro Mode

Internet har fallit hårt för Nicole Kidmans nya kampanj för Clé de Peau Beauté, där skådespelaren poserar tillsammans med sin yngsta dotter. “Hon är så lik sin fantastiska mamma”, skriver en användare på Instagram.

Foto: Clé de Peau Beauté

Det var när Nicole Kidman nyligen medverkade i en reklamfilm för det japanska lyxmärket Clé de Peau Beauté som hennes yngsta dotter gjorde ett oväntat inhopp.

“Så lik sin mamma”

Kidman och hennes make sedan 2006, Keith Urban, har två döttrar ihop – sjuttonåriga Sunday Rose och fjortonåriga Faith Margaret.

Medan Sunday Rose gjorde sin debut som modell i Miu Mius vår- och sommarvisning under Paris modevecka förra hösten har parets yngsta dotter inte synts lika mycket i rampljuset.

Nu blir det ändring på det: i Clé de Peau Beautés senaste kampanj ingår nämligen en video där Faith Margaret syns krama om sin mamma.

På Instagram är det många som reagerat positivt på klippet:

“Titta på den vackra Faith! Hon är så lik sin fantastiska mamma”, skriver en användare.

“Jag skulle kunna titta på detta om och om igen. Faith är så söt”, kommenterar en annan.

Se videon nedan!

Visa detta inlägg på Instagram

Ett inlägg delat av Clé de Peau Beauté | クレ・ド・ポー ボーテ (@cledepeaubeaute)

Läs även:

Nicole Kidmans fyra barn – från adoption till tonårsliv!

Nicole Kidman hyllar kärleken till Keith Urban på deras 19-åriga bröllopsdag!

Mer från Metro Mode

  1. GVFÖ-deltagare avslöjar: Skriver på avtal om samtycke

  2. "Euphoria" får inga fler säsonger

  3. Marängtårta i långpanna med lemon curd och sommarens alla bär

  4. Emilio Ingrossos fina hyllning till Pernilla Wahlgren på mors dag: ”Tack för att du gav våra barn kärlek”

  5. Åsa Ingrosso svarar på följarnas fråga om håret: ”Inga peruker här!”

  6. Dua Lipa har gift sig med Callum Turner – vigdes i hemlig ceremoni i London

  7. Nicci Hernestig slår tillbaka mot spekulationerna: ”Jag har inte startat OnlyFans”