Nour El Refai och Felix Herngren lämnar Masked Singer

Publicerad den 10 januari 2025 av Metro Mode

Efter fyra säsonger meddelar nu både Felix Herngren och Nour El Refai att de lämnar juryn i “Masked singer” inför vårens kommande säsong.

Foto: TV4

Felix Herngren och Nour El Refai tackar för sig och lämnar juryn i “Masked singer”. Däremot stannar både Pernilla Wahlgren och Måns Zelmerlöv kvar.

“Både Felix och Nour har varit en stor del av att göra ‘Masked singer’ till ett av Sveriges mest älskade underhållningsprogram, deras insatser är vi på TV4 väldigt tacksamma för och vi ser fram emot att stafettpinnen tas vidare till nya panelmedlemmar som kommer leda tittarna genom vårens ‘Masked singer'”, säger Malin Knave, exekutiv producent på TV4.

Felix Herngren uttrycker också tacksamhet för de fyra säsongerna i ett pressmeddelande. “Det har varit fantastiskt kul att få vara med i ‘Masked singer’ de här åren. Men allt roligt har ett slut, och nu har slutet kommit för mig. Jag vill rikta ett stort varmt tack till TV4, mina kära kollegor med David i spetsen, och Pernilla, Måns och Nour som stått ut med mina ganska usla gissningar i flera säsonger. Nu ser jag väldigt mycket fram emot att få sitta hemma i soffan och gissa med familjen i vår.”

De nya paneldeltagarna kommer att presenteras de närmsta dagarna, meddelar TV4.

Mer från Metro Mode

  1. Gigi Hadid delar ovanliga bilder med Bradley Cooper – visar upp kärlekssemestern efter Taylor Swifts bröllop

  2. Kathy Griffin avslöjar sanningen om 22-årige "pojkvännen": "Ett socialt experiment"

  3. Kygo remixade Erling Haalands gamla raplåt – nu toppar den Spotify

  4. Erling Haaland uppmanar alla att googla hans namn – därför pratar hela internet om detaljen

  5. Rita Wilsons kärlekshyllning till Tom Hanks på 70-årsdagen: "Mitt livs kärlek"

  6. Svenskarnas värsta hotellsynder avslöjade – det här stör vi oss mest på

  7. Kathy Griffin, 65, visar upp nya pojkvännen – och åldersskillnaden får internet att reagera