Friends Ultimate Trivia Quiz - årets roligaste julklapp för alla “Vänner”-fans

Publicerad den 16 november 2025 av Metro Mode

Nu finns det ultimata spelet för alla som kan varenda replik, minns varje relation och fortfarande skrattar åt Joeys klassiska ”How you doin’?”. Friends Ultimate Trivia Quiz är ett måste för alla fans av den ikoniska komediserien – perfekt till jul, förfesten eller myskvällen med familjen.

Foto: Amazon

Med över 2 000 frågor om alla 236 avsnitt från de tio säsongerna får du äntligen chansen att bevisa att du är den största Friends-experten i gänget. Testa dina kunskaper om allt från Ross många äktenskap till var Monica och Chandler egentligen träffades första gången – och självklart, vad Chandler faktiskt jobbar med.

Spelet innehåller 391 frågekort med frågor i olika svårighetsgrader, så både nybörjare och inbitna fans kan vara med. De enklare frågorna ger en poäng, de svårare två – först till tio poäng vinner!

Allt levereras i en snygg, färgglad låda där du enkelt kan förvara korten när spelet inte används. Och ja, det är en officiellt licensierad produkt från Warner Bros., vilket gör den till en riktigt lyxig gåva för alla som älskar den prisbelönta sitcomen.

Så samla dina vänner, sätt på vinjettlåten och se vem som egentligen minns mest av Central Perk, kalkonmiddagar och misslyckade dejter.
Du hittar spelet nedan – årets mest självklara present till varje Friends-fantast!

Mer från Metro Mode

  1. Gigi Hadid delar ovanliga bilder med Bradley Cooper – visar upp kärlekssemestern efter Taylor Swifts bröllop

  2. Kathy Griffin avslöjar sanningen om 22-årige "pojkvännen": "Ett socialt experiment"

  3. Kygo remixade Erling Haalands gamla raplåt – nu toppar den Spotify

  4. Erling Haaland uppmanar alla att googla hans namn – därför pratar hela internet om detaljen

  5. Rita Wilsons kärlekshyllning till Tom Hanks på 70-årsdagen: "Mitt livs kärlek"

  6. Svenskarnas värsta hotellsynder avslöjade – det här stör vi oss mest på

  7. Kathy Griffin, 65, visar upp nya pojkvännen – och åldersskillnaden får internet att reagera