Nu satsar Skam-William på en karriär som DJ – då kommer han till Stockholm

Publicerad den 18 januari 2017 av Metro Mode

Någon annan som småförälskat sig i Skam-Willhelm (host William) och tycker att det är tråkigt att han tagit sitt pick och pack och flyttat till London (BUT WHY??) i seriens tredje säsong som han alltså inte medverkar i. Då kommer här glada nyheter då Thomas Hayes, som skådespelaren bakom William egentligen heter nu ska försöka sig på en DJ-karriär – i Stockholm! 

William-skam-dj

Och det bästa av allt? Thomas kommer till huvudstaden redan i slutet av januari. I alla fall om man ska tro hans tweet där det både bekräftas att en spelning i Stockholm och Köpenhamn väntas inom loppet av någon vecka.

Skärmavbild 2017-01-18 kl. 15.04.53

Något exakt datum för Thomas “DJ-turné” finns inte att få tag på men vi hoppas och håller tummarna för att det snart utannonseras, för det här vill vi inte missa!

 

Vill du lära känna personerna bakom Skam-karaktärerna bättre? Klicka in här! 

karaktarerna

Foto: NRK

Källa: Aftonbladet och Frida

Mer från Metro Mode

  1. Hanna Schönbergs klädmärke Arakii kritiseras

  2. GES-klassikern får nytt liv – nu släpper barnen ny version av ”När vi gräver guld i USA”

  3. Hanna Friberg ny programledare för "Bachelor in paradise"

  4. Råd & Rön: Klassikern är en av de sämsta hasselnötskrämerna

  5. Ny lag: Fler butiker måste ta emot kontanter från 1 juli

  6. Ovanligt med äldre kvinnor i storfilmer, visar rapport

  7. Ny lag ska öka användningen av kontanter