Paris Hilton och Carter Reum sparar en slant på sin smekmånad

Publicerad den 24 november 2021 av Metro Mode

För ett par veckor sedan fick Paris Hilton sin Carter Reum. Nu har paret åkt på en drömmig smekmånad i Bora Bora – och de bor givetvis på ett Hiltonhotell.

Foto: Instagram @parishilton

I bilder från parets semester i Franska Polynesien poserar Paris i en vit spetskaftan och glammiga solglasögon med vita bågar. Redan under sin smekmånad visar paret prov på ett sinne för ekonomi: de bor nämligen på ett Hiltonhotell.

Kombinerar nytta med nöje

Sedan hon anlände till Bora Bora har Paris lagt upp flera inlägg som är sponsrade av hotellet på sitt Instagramkonto. I en video berättar hon om hur det är att bo på Conrad Bora Bora Nui Resort (Conrad Hilton var hennes gammelfarfar):

“Det känns som att jag är i en annan värld”, säger arvtagerskan medan ett klipp spelas där hon går i slow-motion över en brygga.

Paris nya man delar hennes affärssinne. Carter Reum investerade tidigt i bland annat Snapchat och är värd omkring 40 miljoner amerikanska dollar. Liksom Paris Hilton har han dock haft lite hjälp på traven att nå sina rikedomar: Reums pappa var vd för Amsted Industries, ett av USA:s största företag som numera är värt 4 miljarder amerikanska dollar.

Här är Paris sponsrade video från sin smekmånad:

View this post on Instagram

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Källor: Daily Mail, Page Six

Mer från Metro Mode

  1. Sabrina Carpenter visar upp sin romantiska bröllopslook från Taylor Swift och Travis Kelces stora dag

  2. Nya bilden på Mette-Marit efter lungtransplantationen - norska hovets uppdatering väcker starka reaktioner

  3. Brad Pitt och Ines de Ramon matchade i svart på Taylor Swift och Travis Kelces bröllop

  4. Taylor Swifts brudbukett fångades av NFL-stjärnans syster – avslöjar blommornas romantiska betydelse

  5. Greta Thunberg avslöjar framtidsplanerna – har börjat plugga till undersköterska

  6. Jessica Alba visar upp kärleken med Danny Ramirez inför Taylor Swift och Travis Kelces bröllop

  7. Jennifer Lopez kanaliserade Audrey Hepburn på Taylor Swift och Travis Kelces bröllop – se den eleganta looken