Isabella Löwengrips pojkvän Paul Sundvik säljer lyxvillan på Lidingö - för 20 miljoner

Publicerad den 14 oktober 2022 av Metro Mode

Isabella Löwengrip och hennes pojkvän Paul Sundvik kommer nu bli sambor officiellt då Sundvik har lagt upp sin bostad i Lidingö till försäljning. Spana in bilderna på den lyxiga villan här!

Foto: Instagram @niclasmagnussonphotography/@isabellalowengrip

2020 träffade entreprenören Isabella Löwengrip sin kärlek, fotografen Paul Sundvik, genom en gemensam vän. Paret har bott tillsammans under en längre tid men har officiellt varit särbor då de båda har en varsin bostad på Lidingö utanför Stockholm – men nu blir det ändring på det.

Sundvik har nämligen beslutat sig för att sälja sitt unika townhouse på Lidingö, en riktig pärla som ligger precis vid vattnet. Enligt mäklarannonsen är fastigheten signerad den internationellt erkände arkitekten Thomas Sandell. Den har fem rum, varav tre sovrum, och bjuder på öppna sällskapsytor, generös takhöjd, stora glaspartier och givetvis en magnifik havsutsikt.

Med tanke på allt detta är det inte konstigt att den stilrena och exklusiva bostaden kostar en slant – den ligger nämligen ute för 20 miljoner kronor.

Spana in bilderna på Paul Sundviks exklusiva bostad på Lidingö här nedan!

Mer från Metro Mode

  1. Juristen: Så löser ni konflikter kring sommarstugan

  2. Midsommar - så dekorerar du ett vackert bord

  3. Tips till midsommardukningen – så skapar du en magisk sommarkänsla

  4. Måns Zelmerlöw har sålt huset i Båstad - spana in bilderna här

  5. IKEA lanserar nya PS 2026 – 44 lekfulla designnyheter för hemmet

  6. Behandla och gödsla gräsmattan på våren – så gör du

  7. Råd & rön testar maskindiskmedel – de presterade bäst och sämst