Lily Collins (Emily in Paris) delar med sig av magiska bilder från bröllopsresan i Skandinavien

Publicerad den 13 oktober 2021 av Metro Mode

Lily Collins och Charlie McDowell gifte sig i en liten privat ceremoni 4 september i år i Colorado. De har varit ett par i ca ett år. På sociala medier delar paret nu med sig av magiska bilder från bröllopsresan i Skandinavien! “Magisk första resa som gifta och ett sätt att officiella starta sin resa tillsammans” skriver Lily på Instagram.

Foto: Instagram @lilycollins

Under tisdagen delade Lily Collins, 32, med sig av flera bilder från parets bröllopsresa. “Vår skandinaviska smekmånad må vara över, men äventyret är definitivt inte det. Jag kan inte föreställa mig en mer minnesvärd, magisk första resa som nygifta och sätt att officiellt börja våra liv tillsammans.”

Charlie McDowell, 38, taggade hotellet Holmen Lofoten i Norge i sitt bildspel som sammanfattade deras bröllopsresa. “Vi älskar dig Skandinavien. Tack för ett äventyr och en bröllopresa att minnas för livet. Vi ses igen”

Lily delade även tre bilder av sig själv poserandes framför det fantastiska landskapet såväl som på en kanot och på hotellet. Av Instagram att utläsa har paret besökt Köpenhamn (restaurangen Noma), Treehotel i Lappland, det flytande spa hotellet ArcticBath i Harads och slutligen Lofoton!

Paret träffades under inspelningen av filmen Gilded Rage 2019 där Lily hade huvudrollen och Charlie regisserade. De förlovade sig under en resa i Sedona, Arizona 2020 efter att ha dejtat i ca ett år.

Foto: Instagram @lilyjcollins

“Magiskt är det närmsta jag kan komma”

Lily Collins slog igenom stort med serien “Emily in Paris” och i våras började inspelningarna av en säsong två. Paret gifte sig den 4 september i år och dagen till ära bar hon en vacker spetskreation med luva signerad Ralph Lauren. Under bilderna från bröllopet skriver hon “Det som började som en saga har nu blivit min verklighet för all framtid. Jag kommer aldrig kunna förklara fullt ut hur överväldigande underbara de senaste dagarna har varit, men magiskt är det närmsta jag kan komma”, skriver hon.

Se de fantastiska bilderna från bröllopsresan nedan!

Läs även:

Lily Collins (Emily in Paris) har gift sig – spana in de vackra bilderna.

Mer från Metro Mode

  1. Nicole Falciani är singel: "Känner mig dum"

  2. Rosanna Charles och Sonja Livbom har gått skilda vägar

  3. Fotbollströjor rusar på Tradera inför VM 2026 – svenska landslagströjor ökar med 414 procent

  4. Efter falukorvsskandalen – hälften av Vaggeryds charks produkter underkända i blixtkontroll

  5. Ryan Gosling gick upp 27 kilo för rollen – fick sparken innan inspelningen

  6. ”Masked Singer”-vinnaren lurade hela panelen – gömde sig bakom kvinnlig röst

  7. Här är sommarens mest efterlängtade konserter och festivaler