Pernilla Wahlgrens vädjan till Bianca – trött på skönhetsingreppen

Publicerad den 28 september 2020 av Metro Mode

Det är ingen hemlighet att Bianca Ingrosso har använt sig av fillers för att förhöja sitt utseende, det har hon varit öppen med både i sina egna kanaler och i realityprogrammet Wahlgrens Värld. I programmet väljer nu Pernilla att säga exakt vad hon tycker om ingreppen. 


Foto:
@Biancaingrosso

Anledningen bakom ingreppen
Bianca har förklarat att hon har valt att fylla sina läppar eftersom hennes överläpp buktar inåt, vilket har varit en osäkerhet för henne. Därför ville Bianca korrigera formen på läpparna med hjälp av fillers. I en Youtube-video på den egna kanalen avslöjar realitystjärnan dessutom att hon har valt att lägga fillers under sina ögon, eftersom hon upplevde att hon ofta såg trött ut på bilder och på tv-inspelningar. “Jag ärvde min pappas mörka och ihåliga ringar under ögonen” säger Bianca.

Pernillas kommentar
I Wahlgrens värld, under ett samtal mellan Pernilla och Bianca, kommer ingreppen på tal. Det blir då tydligt att Pernilla inte är något fan av dotterns användning av fillers. “Du hade kunnat låtit det vara” säger Pernilla.

Mer från Metro Mode

  1. Emilio Ingrosso delar nostalgisk familjebild med Pernilla Wahlgren och barnen

  2. Sebastian Ingrosso om alkoholmissbruket: ”Jag är alkoholist”

  3. Därför bråkar många par på semestern – och så undviker ni konflikterna

  4. Jennifer Aniston och Courteney Cox sörjer ”Friends”-legendaren James Burrows: ”En fadersfigur för mig”

  5. Dua Lipa visar upp bröllopsklänningen – första bilderna från sagobröllopet med Callum Turner

  6. Därför kan semester göra dig stressad - och hur du hanterar det

  7. Går relationen på tomgång? Så hittar ni tillbaka - med en romantisk semester