bloggar

Metromode

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.

Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!

— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Elina Malm
Redaktionschef
elina.malm@metro.se
Cassandra Lundgren
Digital redaktör
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvariga
ida.antebro@metro.se
Charlotta Renstig
Säljansvariga
charlotta.renstig@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Martin Hansson
Redaktör
martin.hansson@metro.se
— Video Metro Mode —
Emma Lobro
Head of Video (vikarie)
emma.lobro@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sofia Siewertz
Marknadsansvarig Metro Mode
sofia.siewertz@metro.se
Man
Johan Hurtig
senaste
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
1 tim
Hälsa
PT-Fia
2 tim
Creative
Sandra Hjort
2 tim
Mode
Linn Eklund
2 tim
Man
Niklas Berglind
3 tim
Lifestyle
Sanne Alexandra
4 tim
Lifestyle
Dasha Girine
4 tim
Mode
Petra Tungården
4 tim
Lifestyle
Linn Herbertsson
5 tim
Hälsa
Fannie Redman
5 tim
Home
Andrea Brodin
6 tim
Creative
Sandra Beijer
7 tim
Hälsa
Träningsglädje
8 tim
Creative
Sara Edström
9 tim
Man
Kevin Triguero
15 tim
Man
nycstreetjournal
18 tim
Creative
Flora Wiström
19 tim
Mode
Pamela Bellafesta
19 tim
Home
Julia K
19 tim
Lifestyle
Tess Montgomery
20 tim
Home
Amelia Widell
21 tim
Man
Philip Conradsson
21 tim
Hälsa
Josefines Yoga
1 dag
Man
Martin Hansson
1 dag
Hälsa
Anja Forsnor
1 dag
Creative
Linn Wiberg
1 dag
Mode
Fanny Ekstrand
2 dag
Home
Sanna Fischer
2 dag
Hälsa
Foodjunkie
3 dag
Mode
Emelie Wikström
7 dag
Hälsa
Raw Clarity
7 dag
Man
Charlie Lindström
12 dag
Hälsa
Hanna Göransson
25 dag
Home
Daniella Dansson
1 mån