Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av metromode.se. Genom att använda metromode.se godkänner du detta.

Läs merJag förstår!

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!
— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Cassandra Lundgren
Nyhetschef
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvariga
ida.antebro@metro.se
Helena Marcks von Würtemberg
Säljansvarig / Projektledare
helena.mvw@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Marcus Schuterman
Redaktör
marcus.schuterman@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sandra Vanneque
Marknadsansvarig Metro Mode
sandra.vanneque@metro.se
metro mode weekly

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!

Lifestyle
Flora Wiström
Lifestyle
Dasha Girine
Man
Marcus Schuterman
Hälsa
Träningsglädje
Lifestyle
Sanne Alexandra
Hälsa
Foodjunkie
Mode
Petra Tungården
Home
Andrea Brodin
Man
Viktor Frisk
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
Hälsa
Josefines Yoga
Lifestyle
Sandra Beijer
Mode
Fanny Ekstrand
Hälsa
Ida Warg
Lifestyle
Elin Johansson
Hälsa
Fannie Redman
Mode
Pamela Bellafesta
Man
Philip Conradsson
Lifestyle
Tess Montgomery
Lifestyle
Linn Herbertsson
Mode
Linn Eklund
Man
Kevin Triguero
Home
Amelia Widell
Home
Sanna Fischer
Mode
Chrystelle Eriksberger
Man
Johan Hurtig
Man
Niklas Berglind
Mode
Emelie Wikström