bloggar

Metromode

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.

Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!

— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Elina Malm
Redaktionschef
elina.malm@metro.se
Cassandra Lundgren
Digital redaktör
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvariga
ida.antebro@metro.se
Charlotta Renstig
Säljansvariga
charlotta.renstig@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Martin Hansson
Redaktör
martin.hansson@metro.se
— Video Metro Mode —
Emma Lobro
Head of Video (vikarie)
emma.lobro@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sofia Siewertz
Marknadsansvarig Metro Mode
sofia.siewertz@metro.se
Creative
Flora Wiström
senaste
Creative
Sandra Hjort
1 tim
Hälsa
Josefines Yoga
1 tim
Mode
Fanny Ekstrand
2 tim
Hälsa
Träningsglädje
2 tim
Lifestyle
Linn Herbertsson
3 tim
Mode
Petra Tungården
3 tim
Lifestyle
Dasha Girine
3 tim
Lifestyle
Tess Montgomery
3 tim
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
4 tim
Hälsa
Anja Forsnor
6 tim
Home
Andrea Brodin
7 tim
Man
Johan Hurtig
8 tim
Creative
Sandra Beijer
9 tim
Hälsa
PT-Fia
10 tim
Man
Kevin Triguero
20 tim
Mode
Emelie Wikström
20 tim
Man
Niklas Berglind
22 tim
Home
Sanna Fischer
22 tim
Home
Julia K
1 dag
Mode
Pamela Bellafesta
1 dag
Hälsa
Foodjunkie
1 dag
Mode
Linn Eklund
1 dag
Creative
Sara Edström
1 dag
Lifestyle
Sanne Alexandra
1 dag
Hälsa
Fannie Redman
1 dag
Home
Amelia Widell
2 dag
Man
Martin Hansson
2 dag
Creative
Linn Wiberg
2 dag
Man
nycstreetjournal
2 dag
Man
Philip Conradsson
3 dag
Man
Charlie Lindström
3 dag
Hälsa
Hanna Göransson
3 dag
Home
Daniella Dansson
4 dag
Hälsa
Raw Clarity
6 dag