bloggar

Metromode

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.

Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!

— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Elina Malm
Redaktionschef
elina.malm@metro.se
Cassandra Lundgren
Digital redaktör
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvariga
ida.antebro@metro.se
Charlotta Renstig
Säljansvariga
charlotta.renstig@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Martin Hansson
Redaktör
martin.hansson@metro.se
— Video Metro Mode —
Emma Lobro
Head of Video (vikarie)
emma.lobro@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sofia Siewertz
Marknadsansvarig Metro Mode
sofia.siewertz@metro.se
Hälsa
Träningsglädje
senaste
Home
Julia K
4 tim
Lifestyle
Dasha Girine
5 tim
Mode
Petra Tungården
7 tim
Hälsa
PT-Fia
9 tim
Man
Johan Hurtig
10 tim
Man
Philip Conradsson
10 tim
Mode
Pamela Bellafesta
10 tim
Hälsa
Fannie Redman
11 tim
Home
Sanna Fischer
11 tim
Hälsa
Hanna Göransson
12 tim
Man
Niklas Berglind
12 tim
Home
Andrea Brodin
12 tim
Lifestyle
Tess Montgomery
13 tim
Hälsa
Anja Forsnor
13 tim
Man
Kevin Triguero
13 tim
Lifestyle
Linn Herbertsson
15 tim
Creative
Flora Wiström
16 tim
Creative
Sandra Beijer
17 tim
Mode
Emelie Wikström
18 tim
Creative
Sandra Hjort
19 tim
Hälsa
Josefines Yoga
19 tim
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
1 dag
Mode
Linn Eklund
1 dag
Lifestyle
Sanne Alexandra
1 dag
Creative
Sara Edström
1 dag
Man
Martin Hansson
1 dag
Hälsa
Raw Clarity
1 dag
Home
Amelia Widell
1 dag
Mode
Fanny Ekstrand
1 dag
Man
nycstreetjournal
2 dag
Hälsa
Foodjunkie
3 dag
Creative
Linn Wiberg
3 dag
Man
Charlie Lindström
5 dag
Home
Daniella Dansson
22 dag