bloggar

Metromode

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.

Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!

— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Elina Malm
Digital redaktör
elina.malm@metro.se
Cassandra Lundgren
Digital redaktör
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvarig
ida.antebro@metro.se
Charlotta Renstig
Säljansvarig
charlotta.renstig@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Martin Hansson
Redaktör
martin.hansson@metro.se
— Video Metro Mode —
Emma Lobro
Head of Video (vikarie)
emma.lobro@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sofia Siewertz
Marknadsansvarig Metro Mode (mammaledig)
sofia.siewertz@metro.se
Man
Kevin Triguero
senaste
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
2 tim
Home
Julia K
3 tim
Lifestyle
Dasha Girine
4 tim
Home
Andrea Brodin
4 tim
Mode
Chrystelle Eriksberger
5 tim
Mode
Pamela Bellafesta
5 tim
Hälsa
PT-Fia
5 tim
Creative
Sandra Hjort
6 tim
Creative
Sandra Beijer
7 tim
Lifestyle
Linn Herbertsson
8 tim
Hälsa
Josefines Yoga
8 tim
Home
Sanna Fischer
8 tim
Lifestyle
Tess Montgomery
8 tim
Man
Martin Hansson
9 tim
Mode
Emelie Wikström
10 tim
Mode
Petra Tungården
11 tim
Hälsa
Anja Forsnor
13 tim
Creative
Sara Edström
14 tim
Man
nycstreetjournal
15 tim
Lifestyle
Elin Johansson
16 tim
Creative
Flora Wiström
16 tim
Man
Niklas Berglind
21 tim
Hälsa
Foodjunkie
23 tim
Hälsa
Träningsglädje
1 dag
Lifestyle
Sanne Alexandra
1 dag
Mode
Fanny Ekstrand
1 dag
Man
Philip Conradsson
1 dag
Hälsa
Fannie Redman
1 dag
Creative
Linn Wiberg
1 dag
Man
Johan Hurtig
2 dag
Mode
Linn Eklund
3 dag
Home
Amelia Widell
5 dag