bloggar

Metromode

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.

Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!

— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Elina Malm
Redaktionschef och innehållsansvarig
elina.malm@metro.se
Cassandra Lundgren
Digital redaktör
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Ida Antebro
Säljansvariga
ida.antebro@metro.se
Charlotta Renstig
Säljansvariga
charlotta.renstig@metro.se
— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
— Metro Mode Man —
Martin Hansson
Redaktör
martin.hansson@metro.se
— Video Metro Mode —
Emma Lobro
Head of Video (vikarie)
emma.lobro@metro.se
— Metro mode —
Kia Agerhem
Affärsområdeschef Metro Mode
kia.agerhem@metro.se
Sofia Siewertz
Marknadsansvarig Metro Mode
sofia.siewertz@metro.se
Creative
Sandra Beijer
senaste
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
31 min
Lifestyle
Tess Montgomery
51 min
Lifestyle
Linn Herbertsson
59 min
Man
Philip Conradsson
1 tim
Mode
Pamela Bellafesta
1 tim
Man
Kevin Triguero
1 tim
Creative
Sandra Hjort
2 tim
Mode
Petra Tungården
3 tim
Hälsa
Josefines Yoga
3 tim
Hälsa
PT-Fia
4 tim
Lifestyle
Sanne Alexandra
4 tim
Lifestyle
Dasha Girine
4 tim
Mode
Emelie Wikström
6 tim
Home
Andrea Brodin
6 tim
Creative
Sara Edström
6 tim
Man
Niklas Berglind
7 tim
Creative
Flora Wiström
7 tim
Hälsa
Anja Forsnor
7 tim
Man
nycstreetjournal
8 tim
Hälsa
Träningsglädje
9 tim
Man
Martin Hansson
15 tim
Home
Sanna Fischer
19 tim
Mode
Linn Eklund
20 tim
Home
Julia K
23 tim
Creative
Linn Wiberg
1 dag
Hälsa
Fannie Redman
1 dag
Mode
Chrystelle Eriksberger
2 dag
Man
Johan Hurtig
3 dag
Mode
Fanny Ekstrand
5 dag
Hälsa
Foodjunkie
6 dag