Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av metromode.se. Genom att använda metromode.se godkänner du detta.

Läs merJag förstår!

Gilla oss på Facebook

Kontakt och information

Metro Mode är den självklara platsen online och i mobilen för dig som vill ha de senaste nyheterna inom mode, skönhet, hälsa, inredning och nöje. Hos oss hittar du även några av Sveriges största influencers och bloggare inom lifestyle.Fyra gånger per år ger vi ut ett glossy magasin som är helt gratis att prenumerera på. Här kan du registrera dig för prenumeration!
— Besök- och budadress —

Metro Mode
Regeringsgatan 105
111 39 Stockholm
Telefonväxel: 08-402 99 00

— Utgivningsdatum för Metro Mode-magasinet —
Vår 23 mars
Sommar 10 maj
Höst 23 september
Vinter 2 december
— MetroMode.se —
Cassandra Lundgren
Nyhetschef
cassandra.lundgren@metro.se
Lisa Dahlgren
Digital redaktör
lisa.dahlgren@metro.se
Jenny Sunding
Digital redaktör
jenny.sunding@metro.se
Helena Marcks von Würtemberg
Säljansvarig / Projektledare
helena.mvw@metro.se

<div

— Metro Mode Magasin —
Petra Tungården
Chefredaktör
petra.tungarden@metro.se
Pamela Bellafesta
Modechef
pamela@bellafesta.se
Catharina Swartz
Redaktör
catharina.swartz@aperfectguide.se
Halima Rachid
Säljansvariga
halima.rachid@metro.se
metro mode weekly

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!

Lifestyle
Linn Herbertsson
Hälsa
Foodjunkie
Home
Andrea Brodin
Mode
Petra Tungården
Lifestyle
Henrietta Fromholtz
Mode
Pamela Bellafesta
Hälsa
Sassa Asli
Hälsa
Ida Warg
Lifestyle
Elin Johansson
Home
34 kvadrat
Lifestyle
Tess Montgomery
Mode
Paulina Forsberg
Mode
Mathilda Weihager
Lifestyle
Susanne Barnekow
Lifestyle
Makeup by Lina
Lifestyle
Josefin Dahlberg
Hälsa
Fannie Redman
Mode
Fanny Ekstrand
Hälsa
Josefines Yoga
Mode
Emma Danielsson
Lifestyle
Sandra Beijer
Man
Niklas Berglind