Mamma

Krisse-Ly och Rasmus Hedenstedt från Love is Blind har fått en son

Krisse-Ly och Rasmus Hedenstedt, kända från den svenska versionen av realityserien “Love is Blind”, har blivit föräldrar till en son. Den 22 januari 2025 klockan 03:09 föddes deras son Kelian, vägande 4 180 gram och 54 centimeter lång. 

Foto: Instagram @rasmushedenstedt

Paret träffades och förlovade sig under inspelningen av “Love is Blind” våren 2023 och gifte sig senare samma år. I juni 2024 meddelade de att de väntade sitt första barn, en nyhet som de delade med sina följare på sociala medier.  

Den första tiden som föräldrar har dock varit utmanande för Krisse-Ly och Rasmus. De har öppet delat med sig av att Kelian lider av kolik, vilket har varit påfrestande för familjen. Trots att de har prövat olika metoder för att lindra besvären, har de ännu inte funnit en effektiv lösning. Genom att dela sina erfarenheter hoppas de kunna stötta andra föräldrar i liknande situationer och minska känslan av ensamhet. 

Foto: Instagram @rasmushedenstedt
Foto: Instagram @rasmushedenstedt

Krisse-Ly och Rasmus fortsätter att uppdatera sina följare om familjelivet och de glädjeämnen och utmaningar som det innebär att vara nyblivna föräldrar.

1 / 1

Nästa bild

Metro Mode Club

SE ALLT
metro mode rekommenderar

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!